Схід у кольорах «Веселки»
Осінь 2015

«ЦеркваРіздва» вже вдруге здійснила гуманітарну місію на Сході України. Для дітей Луганської та Донецької області були організовані виступиля лькового театру «Веселка», вручені подарунки, надана матеріальна допомога помісним церквам.

Благодійну допомогу постраждалим від війни регіонам «Церква Різдва» надавала неодноразово. До цих доброчиннихакцій приєднується багато не байдужих людей, серед яких приватні підприємці, працівники різних державних установ, журналісти, педагоги й студенти, зокрема, Сумського державного педуніверситету імені Макаренка і, звичайно, благодійники, які нині живуть за кордоном – серед них яскравим прикладом служіння Богу й ближньому є Ольга Йорк.

Безпосередньо до зони розмежування команда християн-волонтерівви їздила у травніцього року. І ось наприкінцівересня – нова поїздка, причому з більш насиченою програмою.

с. Золоте

Дитячий будинок
м. Гірське

Молитовний будинок
м. Гірське

Сєвєродонецьк

Наступний день – Сєвєродонецьк, місто, відоме так званим з’їздом сепаратистів, який відбувся задовго до анексії Криму і подій на Сході. Тут на творчий колектив сумчан чекали у місцевому Молитовному будинку.

м. Лисичанськ

м. Краматорськ

І — дорога до Краматорська, яка виявилась несподівано непростою. Черга наблокпосту (до речі, на всіх блокпостах християни вручали військовим подарунки – листи від сумчан, дитячі малюнки) сягала метрів з триста довжиною. На виставу, яка мала розпочатися о 18-й годині, команда служителів ризикувала просто не встигнути. «Брати і сестри починають посилено молитися, я знаходжу начальника блокпосту. Успішні переговори – і знову в дорогу», — пригадує один із координаторів поїздки, служитель «Церкви Різдва» Вячеслав Ганніч.

Свято починається вчасно, діти, переважно з невіруючих родин, щиро співпереживають героям вистави «Особливе запрошення», в якій простий біблійний сюжет «перекладений» зрозумілою для них мовою. А потім, натхненні щирими дитячими емоціями, сумчани і самі побували на святковому заході, адже у Краматорську цього дня відзначали День міста.

м. Слов"янськ

Завершальний у цій поїздці – виступ у місті, яке першим прийняло на себе удар війни і змогло відродитися великою мірою через християнсь кіцінності.

Слов’янськ, церква «Добра новина», яка є справжнім християнським центром. «Велика доглянута територія на околиці міста, де є навіть спортивний майданчик, автостоянка, простора зала на тисячу чоловік – все це не може не вражати, — говорить Вячеслав Ганніч. – До вистави ми змогли побувати на Богослужінні. А після із задоволенням поспілкувалися, поділилися досвідом, адже раніше у «Доброї новини» був власний ляльковий театр. І навіть обговорили спільні проекти на перспективу».

«Після всіх виступів до нас підходили люди, тепло дякували, адже для них наш приїзд став справжньою подією, — говорить керівник лялькового театру Олена Шаповал. – Там зовсім інше життя, культурних заходів просто немає. Скрізь на вистави приходили як місцеві жителі, так і вимушені переселенці. Ми раді, що змогли зігріти серця цих людей, принести їм промінь Божого світла».

«Ми надзвичайно вдячні всім за теплий прийом, за щирість, любов до Господа і самовіддане служіння наших братів і сестер з Донецької та Луганської областей, — говорить Вячеслав Ганніч. – Вони є для нас справжнім прикладом відданості Христу та Його цінностям, ні війна, ні голод, ні страх їх не змогли зламати. Мимоволі згадуються слова з Євангелія від Івана: «А світло у темряві світить і темрява не огорнула його».

Автор Ирина Вертикова

Назад до "АТО"